Princíp pôsobenia

  • Opaľovali ste sa niekedy na ľadovci? Okolitá teplota nižšia ako  0 ° C a na slniečku je teplo.  Za toto vďačíme infračervenému žiareniu zo slnka.  Infračervené žiarenie prechádza našou atmosférou, a  nárazom na pevnú prekážku sa absorbuje a premieňa na teplo. Infračervené žiarenie nezohrieva vzduch a v tieni  ostáva chladno. Naše panely Vám poskytnú to isté navyše u Vás doma.
  • Infračervené sálanie je úplne bezpečné pre ľudí, zvieratá aj rastliny.  Je  veľmi príjemné a hĺbkovým pôsobením tepla uvoľňuje  naše svaly, zrýchľuje krvný obeh a posilňuje imunitný systém.
  • Vďaka hĺbkovému prehriatiu vplyvom infražiarenia prichádza k lepšiemu prekrvovaniu, uvoľneniu napätia a posilneniu imunitného systému.  K rovnakému pocitu tepla stačí o 3 ° až 4 ° C nižšia  teplota vzduchu v miestnosti.  Toto  vedie k vyššej vlhkosti, sviežosti, vyššiemu obsahu kyslíka a nižšej prašnosti. Čo je veľmi príjemné a zvyšuje životný komfort nielen alergikov a astmatikov.
  • Priamym ohrevom pomocou našich elektrických infrapanelov sa steny aj sušia, čím sa likviduje životné prostredie pre plesne. Toto je veľkou výhodou  vo  zvlášť vlhkých miestnostiach, ako sú kúpeľne alebo suterénne priestory.  Pleseň  nie je len estetickou vadou ale má neblahý vplyv na vaše zdravie, môže mať na svedomí astmu, respiračné infekcie, bolesti hlavy a svalov  či celkovo zníženú imunitu.
  • Pri konvekčnom ohreve  vzduchu v miestnosti sú steny miestností vždy o niečo chladnejšie ako vzduch. Vlhkosť z teplého vzduchu kondenzuje na chladnejšie steny a poskytuje prostredie pre rast plesní.  Navyše teplý vzduch stúpa a ochladený opäť klesá  čím prichádza k prúdeniu vzduchu, víreniu prachu a šíreniu spór plesní po celej miestnosti.
  • Infračervené vykurovacie telesá Digelheat a ElboTherm primárne ohrievajú objekty v miestnosti – a tým aj steny. Neprichádza ku kondenzácii a steny ostávajú teplé, suché a bez plesní! Pomôžu Vám preventívne ochrániť svoju izbu pred plesňami, ale rovnako aj odstrániť už existujúce plesne. Opäť sa raz ukazuje naše infračervené kúrenie ako správna voľba!