Podlahové vykurovanie pod dlažbu – ETHERMA DS

ds

Pre vyšší komfort.

Keramické obklady, ale aj studené parkety a laminátové podlahy majú pomerne vysokú prestupnosť tepla, to znamená, že dobre vedú teplo. Na bosých chodidlách môžeme pocítiť nepríjemný chladný kontakt. Pritom často stačí aby bola teplota podlahy len o niekoľko stupňov vyššia ako teplota miestnosti a z pôvodne studenej dlaždice sála príjemný pocit tepla. Podlahové kúrenie ETHERMA má široké využitie od ohrevu podláh na komfortnú teplotu až po primárne vykurovanie miestností, bytov, domov, kancelárskych budov a pod.
Výhody podlahového kúrenia ETHERMA

  • JEDNODUCHÉ

Rýchla a jednoduchá inštalácia, minimálna výška pre zabudovanie. S kúrením možno začať už pár dní po zabudovaní.

  • KOMFORTNÉ

Príjemné teplo stlačením gombíka, alebo plne automatizované prostredníctvom riadiacich jednotiek s týždenným programom.

  • FLEXIBILNÉ

Vhodné na temperovanie, ako prídavné kúrenie alebo ako plnohodnotné vykurovanie obytných priestorov.

  • SÁLAVÉ

Ohrieva nie len vzduch, ale aj osoby, nábytok, steny v miestnosti – vyčarí veľmi príjemnú klímu.

  • ZDRAVŠIE

V miestnosti stabilizuje vlhkosť vzduchu a vďaka nízkoteplotnému ohrevu a sálavému teplu minimalizuje prašnosť.

 

PODLAHOVÉ KÚRENIE DO TENKEJ VRSTVY (lepidlo pod kachličky)


Dvojpólová vykurovacia rohož Typ DS, so studeným pripájacím káblom.

Vykurovacie rohože ETHERMA typ DS sú vhodné nielen pod dlažbu, ale aj pod ostatné typy podláh ako laminátové podlahy, parkety či dokonca pod koberec, ale bez ohľadu na typ podlahy musia byť uložené do vrstvy lepidla. Po vyschnutí lepidla je vhodné pri použití iných typov podláh ako keramickej dlažby zaliať ešte tenkou vrstvou nivelizačnej hmoty a môžete položiť Vami zvolený typ podlahy.

Okrem ohrievania podlahy a vykurovania miestností je model ETHERMA DS vhodný aj na ohrev studených stien – najmä pri potrebe eliminovania vplyvu tepelných mostov. So svojou len 2,7mm hrúbkou vyžaduje ETHERMA DS len minimálnu hrúbku materiálu na jej zabudovanie. Rohož je samolepiaca a spolu s dvojpólovou technológiou garantuje jednoduché položenie a zapojenie. Kvalitnou technológiou šitia je dosiahnutá 100% spoľahlivosť, jednoduchosť zabudovania ako aj vysoká stabilita vykurovacej rohože počas zabudovávania.

Vykurovacie rohože ETHERMA DS sú vyrábané v troch výkonnostných prevedeniach : 130, 160 a 200 Watt. Na zákazku vieme vyrobiť vykurovacie rohože presne podľa Vášho želania –veľkosť, výkon, napätie, tvar.

 

Výhody produktu :
+ hrúbka iba 2,7 mm
+ samolepiaca rohož
+ jeden pripájací kábel
+ takmer nemerateľné magnetické pole < 25 n T
+ vykurovacie elementy rovnomerné spoľahlivo uchytené
+ 3 rôzne šírky: 30, 50, 100 cm
+ možnosť vyrobiť na mieru – veľkosť, výkon, napätie, tvar

 

Pomoc pri výbere/ hlavné oblasti použitia

Dipólová vykurovacia rohož Typ DS

130W/m2 Temperovanie podláh, alebo ako hlavné kúrenie do nízkoenergetických obytných domov
160W/m2 Plnohodnotné kúrenie do štandardne izolovaných budov, predovšetkým do kúpeľní, kuchýň, predsiení či zimných záhrad, ale aj do všetkých miestností obytných priestorov.
200 W/m² Vykurovanie zlé zateplených miestností, alebo tiež do miestností kde je požiadavka na rýchle vykúrenie. (obslužné miestnosti pri saunách, wellness a podobne)

 

KOMPLETNÉ SETY DSI, DSU a DSS

Vykurovaciu rohož viete kúpiť v priaznivejšej cene v setoch ktoré obsahujú vykurovaciu rohož typ DS, termostat, medenú chráničku čidla a inštalačnú trubicu. Všetko potrebné k inštalácii.

Dvojpólová vykurovacia rohož ODOLNÁ Typ NST – do problematických oblastí
Dvojpólová vykurovacia rohož Typ NST je ideálna do priestorov v ktorých sú používané koncentrované čistiace prostriedky napr. verejné plavárne, toalety, wellness či lakovne. Dvojpólová vykurovacia rohož typ NST je vďaka silnejšej vrstve teflónu chemicky odolnejšia. Dvojpólová vykorovacia rohož je bez elktro-magnetického smogu a má len jednen pripájací kábel.

Vykurovacia rohož na mieru – individuálne riešenia
ETHERMA ponúka pre kúpelne a wellness špecialne riešenia na mieru podľa Vami dodaných požiadaviek a vzoru (plániku). Vďaka tomu si môžete byť 100% istý najefektívnejším riešením kúrenia.